ZAPOWIEDŹ [PC] - The Sims 2: Na Studiach
SS-NG #28 LUTY 2005


Przemysław "Pshemozz" Zawada
PRODUCENT: Maxis WYDAWCA: Electronic Arts GATUNEK: Symulacja
    W dzisiejszym numerze powrócimy jeszcze raz do zapowiadanego w Polsce na marzec 2005 roku pierwszego dodatku do gry THE SIMS 2 z wielce mówiącym podtytułem „UNIVERSITY”. Jest to spowodowane konferencją prasową, która w styczniu odbyła się w siedzibie EA Polska a na której zaprezentowano wyżej wspomniany dodatek, który w polskiej wersji językowej będzie nosił podtytuł „NA STUDIACH”
Od ostatniej zapowiedzi (SS-NG 26) niewiele się zmieniło w ogólnej koncepcji dodatku (no i trudno żeby było inaczej), wciąż przesłaniem głównym będzie życie uniwersyteckie, gdzie nasi Simowie będą zbierali coraz więcej wiedzy (albo i nie).


Wraz z Mad Boyem mieliśmy okazję zobaczyć, jak dodatek wygląda w praniu i w jakim stopniu sprawdziły się zapowiedzi autorów. Otóż jak w każdej uczelni tak i w grze będziemy mieli... tak, tak, na pewno się tego nie domyślacie... egzaminy. Trzeba je będzie zdawać, bo inaczej nasz Sim pożegna się ze szkołą bardzo szybko. Czyli teoretycznie trzeba będzie się uczyć, ale... jak to w życiu bywa, sprytniejszy Sim będzie na przykład mógł wpłynąć na swojego kolegę, aby ten odrobił za niego zadanie. Lol, to mi się podoba, widać, że twórcy gry znają się na życiu. A kończąc szkołę Simowie wybierają sobie aspiracje i motywacje, które będą nimi kierować w przyszłości.


Oczywiście jedną z cech charakterystycznych dla studenta, nie tylko w Polsce, jest pusty portfel. Jeżeli któregoś z nich nie stać na utrzymanie w akademiku będzie mógł sobie dorobić, np. grając na przeróżnych instrumentach. Ciekawostką na pewno będzie możliwość zrobienia naszemu Simowi... operacji plastycznej. Tak, tak, jeżeli w ostatecznym rozrachunku facjata jakiegoś Sima nie będzie nam za bardzo odpowiadała to będziemy mogli mu lekko przebudować, a raczej przesmażyć twarz w specjalnym urządzeniu – szkoda, że takie maszynki do wykonywania zabiegów nie istnieją w realu, na pewno miałyby duże wzięcie.

  

Ale i tak najbardziej efektownym gadżetem będzie pewna rzadka roślina, która będzie w stanie schrupać jakiegoś delikwenta w całości, dzięki czemu inni będą mogli poczęstować się jego energią życiową. Oczywiście w razie potrzeby będziemy mogli odkupić życie kolegi i ten wróci do życia, ale im mniej pieniędzy na to wydanych, tym duplikat będzie miał dużo mniej wspólnego z pierwowzorem (bo przecież zombie daleko do normalnego człowieka). No i oczywiście czeka nas prawdziwe studenckie życie, mnóstwo imprez, nauki, egzaminów, pracy i rzecz jasna, mnóstwo zabawy dla graczy. Dodatek do The Sims 2 ukaże się na naszym polskim rynku już w marcu tego roku a więc już niewiele czasu zostało nam do przygotowania się do studiów :)
ZAPOWIEDŹ [PC] - The Sims 2: Na Studiach
SS-NG #28 LUTY 2005