ZAPOWIEDŹ - Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
SS-NG #28 LUTY 2005


Wojciech ‘Keiran’ Skitał
PRODUCENT: Lucasarts  WYDAWCA: LEM  GATUNEK: Zręcznościowa  WWW   CENA:   -
    Wszystkie znaki w galaktyce wskazują, że najbliższy rok będzie dla fanów Gwiezdnej Sagi niezwykle interesujący. Najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście premiera III Epizodu, wieńczącego całą historię zawartą w filmach. Na dwa tygodnie przed tym wydarzeniem pojawić ma się gra video oparta na filmie. To właśnie tej grze poświęcona jest ta skromna zapowiedź.
Ponadto doczekamy się w końcu PCtowej premiery KOTOR2, pojawią się wyczekiwani REPUBLIC COMMANDOS (z prawie półrocznym poślizgiem) no i najnowsza powieść Zahna. Ale to nie o tym dzisiaj. Po obejrzeniu trailera i poczytaniu dostępnych o EP3 informacji nie sposób oprzeć jest się wrażeniu, że będzie to tytuł niezwykle podobny do EPISODE I: PHANTOM MENACE. Autorzy ponownie zapowiadają zręcznościowo-przygodową mieszankę. Ponownie wcielimy się w Rycerzy Jedi i walczyć będziemy przy użyciu Mocy. Tamtą produkcję przyjęto dość chłodno, trudno mi powiedzieć dlaczego, bo była to naprawdę fajna gra.

  


Wszyscy oczywiście milczą o fabule gry, wiadomo w zasadzie tylko, że wcielimy się w postacie Obi-Wana Kenobiego oraz Anakina Skywalkera. Autorzy piszą też o walce dobra ze złem, więc pewnie jako ten pierwszy będziemy mogli skopać tyłek drugiemu. W trailerze widzimy też trochę robotów, Dartha Sidiousa oraz hrabiego Dooku, ale to było raczej do przywidzenia. Jeśli ktoś próbuje dociec fabuły to polecam artykuł Pellaeona w Star Zone kilka miesięcy temu.

  


Trudno jak na razie wnioskować cokolwiek o tym jak będzie wyglądał przebieg gry, ale pewnie podobnie jak z PHANTOM MENACE, tzn. że pobrykamy sobie w lokacjach znanych z filmu, pomachamy mieczykiem, użyjemy trochę Mocy i poskaczemy co nieco. Nie wiadomo niestety nic o innych poza mieczem broniach, ani tego czy będziemy mogli używać jakichś przedmiotów. Miło by było gdyby zawarto chociaż śladowy rozwój naszej postaci, ale obawiam się, że tego nie będzie, bo może to być zbyt skomplikowane dla masowego gracza. No ale przecież RPG są modne, więc może.

  


Jeśli chodzi o grafikę to nie wygląda ona jakoś rewelacyjnie, jest to raczej kawał porządnej roboty bez iskry geniuszu. Grafika w każdym razie ponownie naprowadza mnie na trop pt. PHANTOM MENACE, tylko kilka lat później i w wyższej rozdzielczości.

  


Muszę jednak przyznać, że wrażenie robi na mnie rozmach i podobieństwo lokacji i postaci do tych filmowych. W każdym bądź razie zapowiada się podobnie, widok TPP, kamerka nad postacią i dużo walk.

  


Myślę, że możemy być spokojni jeśli chodzi o muzykę, ponownie pojawią się znane i lubiane (bądź też nie) kawałki Johna Williamsa, no i może kilka nowych z Epizodu III. Podobnie rzecz powinna się mieć z dźwiękiem, trudno wymyślić coś nowego, no chyba, że ktoś stwierdzi, że miecze świetlne powinny buczeć w inny sposób. Z tego co ujawniono wynika, że EPISODE III: REVENGE OF THE SITH będzie raczej typową komercyjną produkcją nastawioną na zysk, chociaż możliwe, że się pomylę, bo Lucasarts ostatnio wróciło do wielkiej formy. Fanów SW na pewno nie będzie trzeba zachęcać do zakupu, tym bardziej, że pozwoli on na poznanie fabuły filmu na 2 tygodnie przed premierą. Gra pojawi się 5 Maja na PS2, GCN i X-Boxa.
ZAPOWIEDŹ - Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
SS-NG #28 LUTY 2005