WYŁOWIONE Z SIECI - Gry PC
SS-NG #28 LUTY 2005


Kuba "kYuba" Bujakowski
  WOW ZDJĘTY Z PÓŁEK

Tak to jest jak gra przerasta możliwości twórców. WORLD OF WARCRAFT po raz kolejny zaliczył „pada”. Z powodu zbyt dużej ilości graczy przemierzających na raz świat Azeroth, 20 serwerów gry nie wytrzymało i przestało funkcjonować na kilka godzin. Podobne zdarzenie miało miejsce tuż po premierze gry, na co fani zareagowali z ogromnym oburzeniem (wystarczy poczytać oficjalne forum Bliza). Tym razem również nie obyło się bez kłótni. W związku z powyższym Blizzard postanowił zatrzymać dostarczanie WOWa do sklepów w Ameryce Północnej dopóki sytuacja nie zostanie w 100% opanowana. Jak to się mówi „cel uświęca środki” – wszyscy, którym nie udało się dotychczas zakupić gry będą musieli poczekać. Jak długo? Tego nie wiedzą chyba nawet sami twórcy. Miejmy tylko nadzieję, iż do podobnych sytuacji nie będzie dochodzić na terenie Europy. Premiera WORLD OF WARCRAFT tuż, tuż…

  ACTIVIOSON WZMACNIA SZEREGI

Jeden z największych wydawców gier komputerowych na świecie – Activision właśnie wzmocnił się o kolejną, bardzo dobra firmę. Tym razem ofiarą padło na Vicarious Visions. Studio to odpowiedzialne jest między innymi za takie gry jak SHREK 2, SPIDER-MAN 2 oraz TONY HAWK’S UNDERFROUND 2. Co oznacza ta decyzja dla Activison? Przede wszystkim większą ilość gier na konsolę oraz przeznaczonych dla trochę młodszych graczy. Warto dodać, iż Vicarious Visions pracuje obecnie nad X-Boxową wersją DOOM III, która w tym roku zawita na „czarne pudło”.

  WORMS 4: MAYHEM

Jeszcze nie przebrzmiały ostatnie echa po WORMS FORST a panowie z TEAM 17 postanowili nas już zaatakować garścią informacji na temat czwartej odsłony serii. Co przyniesie WORMS 4? Przede wszystkim masę nowych broni (Poison Arrow, Sentry Gun, Tail Nail, Bovine Blitz) oraz map, ale na tym oczywiście nie koniec. Absolutną nowością będzie możliwość tworzenia własnych broni. Wyrzutnia muszli klozetowych? Wybuchające kurczaki? Czemu nie. Edytor broni da nam wręcz nieograniczone możliwości. Do swoistych nowinek można również zaliczyć edytor postaci. Teraz każdy robal będzie się czymś wyróżniał spośród reszty. Będziemy mogli wpływać na wygląd jego twarzy, rąk, rodzaj fryzury i jeszcze kilka pomniejszych rzeczy. Całość napędzana będzie lekko zmodyfikowanym silnikiem WORMS 3. Na kampanie składać się będzie 25 pokręconych misji, których przejście zagwarantuje nam dostęp do nowych giwerek, map itp. Data premiery nie została jeszcze podana.


  WORMS 4
  TOP 10 IN UK

Oto i zestawienie najchętniej kupowanych gier na Wyspach Brytyjskich w styczniu. 1. Need For Speed: Underground 2 2. Grand Theft Auto: San Andreas 3. The Simpsons: Hit and Run 4. FIFA 2005 5. The Incredibles 6. Pro Evolution Soccer 4 7. Prince of Persia: Warrior Within 8. Football Manager 2005 9. Call of Duty: Finest Hour 10. Lord of The Rings - The Third Age Jak widać, “angolom” bardzo dobrze smakuje lekko odgrzewany kotlet w postaci NFS: U2. Zadziwiające, że w pierwszej 10 nie ma żadnych SIMS’ów, czyżby zabawa w życie zaczynała się nudzić?

  SWAT 4 I EMPIRE EARTH 2 W OFERCIE CDP

Źródło: Cd Projekt (www.cdprojekt.info) CD Projekt poinformował, że zgodnie z zapowiedziami w planie wydawniczym firmy pojawiły się dwie doskonałe gry Vivendi Universal Games. Oto garść szczegółów na ich temat: SWAT (Special Weapons And Tacticts) to doskonale wytrenowany oddział amerykańskiej policji przygotowany na sytuacje, w których regularne oddziały policji nie radzą sobie z zagrożeniem. W grze SWAT 4 - kolejnej już części Popularnych serii - możemy objąć dowództwo nad tą doborową grupą w najbardziej realistycznym symulatorze akcji oddziałów SWAT przygotowanym na komputery PC! Program pojawi się już w kwietniu, w polskiej kinowej wersji językowej i w atrakcyjnej cenie 99,90 PLN! Z kolei EMPIRE EARTH 2 to sequel gry, która w 2001 roku otrzymała od serwisu Gamespy.com prestiżowy tytuł "Gry Roku na PC". Fabuła drugiej części poprowadzi nas przez 15 kolejnych epok historycznych na przestrzeni przeszło 10.000 lat! Nowe jednostki, możliwości i postacie specjalne osadzone w 3 rozległych kampaniach po raz kolejny wyznaczą nowe standardy w gatunku strategii czasu rzeczywistego. Gra pojawi się w pełnej wersji językowej w maju i trafi do sprzedaży w atrakcyjnej cenie 99,90 PLN!


  BATTLE BETWEEN THE STATES
  WAR BETWEEN THE STATES

Akcja gry WAR BETWEEN THE STATES przeniesie nas w sam środek wojny secesyjnej. Wojny, która niemal nie podzieliła Stanów Zjednoczonych na dwa odrębne państwa. Gra posiadała będzie pełne 3d, dzięki czemu teren ówczesnej Ameryki północnej zostanie odwzorowany w najmniejszych szczegółach. Elementem, który przyciągnie graczy do WBTS będą ogromne bitwy z udziałem setek żołnierzy. W gierce dostępne będzie, bowiem aż 70 rodzajów jednostek (piechota, kawaleria oraz artyleria). Każde twoje posunięcie będzie miało wpływ na fabułę gry, dzięki czemu rozgrywka będzie niemal całkowicie nie-liniowa. Mówię niemal, ponieważ zakończenie będzie tylko jedno – takie, jakie znamy z historii. Ważną rolę w grze będzie odgrywało strategiczne podejście do każdej z bitew. Na wygraną bądź przegraną będą miały wpływ takie czynniki jak ukształtowanie terenu, morale żołnierzy czy stan pogody. Kwestia umieszczenia w grze trybu multiplayer jest wciąż rozważana. Gry możemy się spodziewać w sklepach w trzecim kwartale bieżącego roku.

  F.E.A.R NA KONSOLACH?

Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl) Firma Monolith, prowadząca prace nad shooterem na komputery PC, noszącym tytuł F.E.A.R. planuje wykorzystać jego elementy, konkretnie silnik, w przyszłych grach na konsole. Stephens Kevin, jeden z dyrektorów firmy potwierdził, że istnieje już specjalna wersja tej technologii działająca na next-genach. Zostanie ona wykorzystana w nowej grze action-adventure, która powstaje na PS2, Xbox oraz GameCube.


  SHCHWARZENBERG

Szykuje nam się kolejna mroczna gra osadzona w czasach Drugiej Wojny Światowej. Fabuła SCHWARZENBERG będzie, bowiem ściśle powiązana z ostatnimi dniami Hitlerowskiej dominacji. Otóż, podczas jednej z decydujących bitew pomiędzy wrogami dochodzi do niezwykle dziwnych wydarzeń wokół miasta Schwarzenberg. Wydarzenia te są na tyle niepokojące, iż miasteczko zostaje otoczone przez alliancko-rosyjskie armie i obłożone stanem kwarantanny. Do środka zostaje wpuszczony jedynie specjalny oddział składający się z kilku żołnierzy, wśród, których znajduje się również twoja postać. Z czasem, krótka, wywiadowcza misja zaczyna przeradzać się w piekło a ty zostajesz zmuszony do walki o życie. SCHWARZENBER będzie grą pokroju THIEFa, w której działać będziemy przede wszystkim z ukrycia. Przez cały czas będzie nam towarzyszyć nastrój tajemniczości i niepewności, który na pewno spodoba się wszystkim fanom gier potrafiących straszyć. Na temat samej grafiki wiadomo nam na razie niewiele, ale patrząc po screenach można powiedzieć, iż będzie całkiem nieźle. Data premiery nie została jeszcze podana.

  BETA-TESTY NOWEGO ROLLERCOASTERA

Właśnie ruszyły beta-testy nadchodzącego wielkimi krokami dodatku do ROLLERCOASTER TYCOON 3. Oficjalne zapisy przyjmowane są na stronach Atari’s Betatests.net i będą prawdopodobnie trwały do końca lutego. O samej grze wiemy na razie niestety bardzo niewiele. Planowana data premiery przewidziane jest na wakacje. Zapisywać, się można pod tym adresem: http://www.betatests.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=51
  SCHWARZENBERG
  BĘDZIE GRANE NA WCG 2005

Znamy już oficjalną listę gier na World Cyber Games 2005. Oto i one: PC: STARCRAFT: BROOD WAR WARCRAFT III: FROZEN THRONE WARHAMMER 40 000: DAWN OF WAR COUNTER-STRIKE: SOURCE FIFA 2005 NEED FOR SPEED: UNDERGROUND 2 Konsole: HALO 2 DEAD OR ALIVE: ULTIMATE Finały WCG 2005 rozegrają się w tym roku w Singapurze a weźmie w nich udział ponad 80 graczy z całego świata. Eliminacje trwać będą od marca do października. Udział może wziąć każdy, także klawiatury i mysze w dłoń i hajda do kompa!

  TERRORIST TAKEDOWN

Wskocz do śmiercionośnych helikopterów AH-64 i UH-1, złap karabin w dłonie oraz zasiądź za sterami wyrzutni rakiet HMMWV i zapuść się w sam środek terrorystycznego światka. Twoją misją będzie udanie się na bliski-wschód i zniszczenie wszystkiego, co należy do organizacji terrorystycznych. Brzmi ciekawie? TERRORIST TAKEDOWN będzie połączeniem gry arcade oraz FPP. Jak zapowiadają programiści z CITY Interactive w gierce nie będzie czasu na nudę. TT przepełnione będzie akcją aż po same brzegi. Wbrew temu, co by się mogło wydawać misje w grze będą dosyć różnorodne a to ze względu na rodzaj wykorzystywanego uzbrojenia oraz „egzotyczne” lokacje. Naszym głównym celem będzie zazwyczaj zmiatanie z powierzchni ziemi wszystkiego, co się rusza, ale natrafią się również nieco bardziej wyrafinowane zadania. Za efekty audio-wizualne odpowiedzialny będzie autorski engine firmy, który nastawiony będzie na generowanie jak największych przestrzeni przy minimalnym zużyciu procesora. Data premiery jest wciąż niestety nieznana.


  TERRORIST TAKEDOWN
  BLIZZARD DALEJ BANUJE

Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl) Blizzard swoją politykę "zero tolerancji" stosuje nie tylko w odniesieniu do najnowszego dziecka World of Warcraft. Firma doniosła właśnie o zamknięciu kont grających w starszego brata, czyli Warcraft III. Zablokowanych zostało aż 12,000 kont, których posiadacze posądzani byli o używanie, hacków, botów oraz innych nieczystych zagrań. Blizzard obiecuje nadal monitorować Battle.net i grające tam osoby i jeżeli zauważą jakiekolwiek nieprawidłowości, karać ludzi odcinając im dostęp do serwerów. Jednocześnie zaapelowano do uczciwych użytkowników, aby zgłaszali naruszenia regulaminu na specjalny adres mailowy.

  SEGA ATAKUJE INTERNET

Popularna Japońska firma produkująca gry na PC oraz konsole – SEGA - zapowiedziała, iż pracuje obecnie nad aż siedmioma grami online. Informacja ta jest, co najmniej zastanawiająca. Czyżby zachęceni sukcesem WORLD OF WARCRAFT Japończycy postanowili, również zawojować sieć? Obecnie wiadomo, iż większość produkowanych gierek przeznaczona będzie na rynek Azjatycki a jedna z nich na pewno trafi do Europy. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać i mieć nadzieję, że ilość nie wpłynie w tym przypadku na jakość gier, (co ostatnimi czasy zdarza się dosyć często).
WYŁOWIONE Z SIECI - Gry PC
SS-NG #28 LUTY 2005